Za akých podmienok môžem pôžičku získať?
-Pôžičku môže získať každá fyzická osoba staršia ako 18 rokov s trvalým príjmom, ktorá nemá žiadne nevyrovnané dlhy v inej inštitúcii.

Je nutná záruka
či ručiteľ?
Nie, nie je potrebné mať záruku ani ručiteľa.

Je možné získa
ť pôžičku, aj keď mi iná inštitúcia úver neschválila?

Áno, je. Pokiaľ nie ste vedený u inej inštitúcie poskytujúcej pôžičky a úvery ako dlžník, neexistuje žiadna prekážka k získaniu pôžičky u nás.

Ako sa dozviem, či bol môj úver schválený?
-O schválení úveru Vás ihneď informujeme e-mailom a správou na Váš uživateľský účet. Tam Vás budeme tiež informovať o všetkých ďalších prípadných zmenách spojených s Vaším úverom.

Kedy dostanem peniaze?
-Pokiaľ máte otvorený účet u niektorej z uvedených bánk: Fio banka, Slovenská sporiteľna, ČSOB, Poštová banka a Tatra banka, môžete mať peniaze na Vašom účte okamžite v závislosti na dostupnosti internetového bankovníctva konkrétnej banky. Pokiaľ vlastníte účet v inej banke, môže prevod trvať až 2 dni.

Ako mám pôžičku splatiť?
-Bezhotovostnou platbou na náš bankový účet. Do platby nezabudnite vpísať variabilný symbol, ktorý Vám náš systém pridelil.

Môžem si predĺžiť dobu splatnosti pôžičky?
-Áno. Zažiadať o predĺženie splatnosti môžete kedykoľvek, najneskôr však v deň splatnosti pôžičky, jednoducho prostredníctvom Vášho účtu na www.pozickomat.sk. O predĺženie môžete žiadať aj opakovane.

Čo sa stane, pokiaľ nemôžem pôžičku splatiť do stanoveného termínu?
-Pokiaľ nie ste schopný splatiť úver v danom termíne, možno dobu splatenia pôžičky za poplatok predĺžiť. V prípade, že úver nestihnete splatiť do stanoveného termínu a o predĺženie včas nepožiadate, môžete túto možnosť využiť aj kedykoľvek neskôr. Sme vždy pripravení Vám poradiť a pomôcť, a preto nás v prípade potreby neváhajte kontaktovať.

Aký je poplatok za poskytnutie pôžičky?

-Výška poplatku sa vypočítava z celkovej čiastky pôžičky a doby, na ktorú je poskytnutá. Všetky poplatky za poskytnutie konkrétnej pôžičky sa vždy dozviete hneď, tj. v rovnakom momente, kedy si navolíte výšku a splatnosť Vašej pôžičky. Tieto poplatky sú pre Vás konečné a žiadne ďalšie poplatky Vás neprekvapia.

Vyplnil/a som registračný formulár, ale nič sa nedeje. Prečo?

-Súčasťou žiadosti je taktiež potvrdenie súhlasu s návrhom zmlúv prostredníctvom odkazu, ktorý Vám bol zaslaný v registračnom emaily. Skontrolujte si tak e-mailovou schránku a pokiaľ ste e-mail nedostal/a, kontaktujte nás prosím. Ďalej je taktiež potreba zaslať platbu 1 centu, ktorý slúži k overeniu identity nového klienta a musí byť zaslaný z Vášho bankového účtu, ktorý ste uviedol/a v registrácii. Po zaevidovaní tejto platby Vás budeme telefonický kontaktovať.

Je platba 1 centu povinná? A k čomu slúži?

Platba 1 centu slúži pre overenie identity nového klienta a je tak nevyhnutnou súčasťou k úspešnej žiadosti o pôžičku. Informácie pre platbu 1 centu sú uvedené v registračnom emaily či na Vašom profile. Hneď ako tuto platbu zaevidujeme, budeme Vás obratom telefonický kontaktovať.